• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
    • TARA GÜRSES - YAZAR ve ARAŞTIRMACI KİŞİSEL WEB SAYFASI

Anasayfa

Belirsizlikler ve endişelerle gireceğimiz ve her zamankinden çok sadece kendimiz ve sevdiklerimiz için değil, evrensel kimliğimiz ve dünyamızla ilgili karmamızın bize neler getireceği konusunda düşünmeye de başladığımız yeni bir yıla giriyoruz.
31.12.2017
İnsan beyninin, her gün kullandığınız bilgisayarlardan bir farkı yoktur. Burada size yaptıracağım beyninize format atmak. Nasıl bilgisayarınızda işler artık doğru gitmiyorsa ve sürekli arıza çıkarıyorsa, ya da virüs yazılımlar tarafından çalışamaz hale gelince yaptığınız gibi bir işlem bahsettiğim... Korkularınız da zaten bir çeşit virüs yazılımlardır.
17.12.2017
Yaşadığımız zamanların bizler için hiç de hoş olmadığını ve dünyanın global olarak içinde bulunduğu kaosu ele alırsak bu bir tükenme gibi gözükse de doğum süreci aslında. Bir bitişe doğru yaklaşıyoruz. Dünya üzerinde varlık gösteren bütün ırkların ve toplulukların ortak kaderi olan ve sonuçta üzerinde yaşadığımız gezegeni de bütünüyle etkileyen bir süreç.
04.05.2017
Bir insanın kendisini egodan arınmış olarak tüm varlığıyla sevmeyi keşfettiği an, ruh eşi ona gelir. Ondan öncekiler sadece ona kendini sevmeyi öğretir.
15.04.2017
Son zamanlarda bu ülkede kadın olmanın ne kadar zor olduğunu her gün yeni örneklerle yaşıyor ve tekrar tekrar öğreniyoruz. Bu binlerce yıldır kadınların var olma savaşıyken ve bizler bu savaşın dışında bir ayrıcalık yaşarken bizlere verilen bütün hakların elimizden geri alınması tehlikesi ile yüz yüze geldik. Tüm dünyada özellikle İslam aleminde kadın hep erkeğin kölesi olmak üzere yaratılmış bir varlık olarak görülmeye çalışıldı, çalışılıyor..
07.03.2017
17.12.2016
Kadim Mısır’da Ma'at doğruluk ve adalet tanrıçasıdır. Güneş’in kızıdır. Ay, zaman,bilgelik ve yazı Tanrısı olarak bilinen Thot'un eşidir ve ondan sekiz çocuğu olmuştur.
08.11.2016
Hiç kimse rastlantıyla ya da onun aracılığıyla doğru ve akıllı olmaz. Hiçbir dahi, biraz çılgınlık karışımından yoksun olamaz. (Aristoteles)
26.09.2016
Terra Kayıp İnsanlık II serisinin ikinci kitabı çıkmıştır. Bütün büyük kitapçılarda ve internette satışa sunulmuştur. İlk kitapla birlikte satıştadır. İlgilenenlere duyurulur.
08.07.2016
Uzun bir süredir, yaşamın adil olmadığını, dünyanın bütün güzelliklerin kötülüklerle ve karanlıkla yok olduğunu ve ruhunu kaybettiğini düşünüyor ya da hissediyor olabilirsiniz. Büyük bir yenilgi hissediyor ve çaresizlikle umutsuzluk duyguları arasında kendinizin de yitip gitmekte olduğunu duyumsuyorsanız,
26.01.2016
 2 
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi4
Bugün Toplam15
Toplam Ziyaret80237
Saat