• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
    • TARA GÜRSES - YAZAR ve ARAŞTIRMACI KİŞİSEL WEB SAYFASI

Anasayfa

Hayat herkes için zordur. Ona katlanma ve algılama biçimleri de kişiden kişiye değişir. Herkes kendi algı seviyesine göre ve alması gereken öğretiler kadar açıktır bilgiye ve gerçeklere.
31.10.2018
Bir insanın sizin gözünüzde değerli olması için nasıl olması gerekir? Ne tür özelliklere sahip olmalıdır mesela? Sizi ona çeken ve sizin için vazgeçilmez olan değerleri...
16.06.2018
Erkek ve kadın olarak hayata bakma alışkanlığından kurtulup insan olmayı başardığımızda ne cinsiyet farklılığının sosyal hayatımızdaki yaptırımları kalır ne de farklılıkların yarattığı ayrımcılık ve insanın insana olan mesafesi. Toplum hayatı, bireyi kendinden uzaklaştıran ve başkalarına bağımlı yapan, onların kontrolüne ve değer yargılarına uymaya zorlayan bir olgu.
04.06.2018
İnsanlığın ve binlerce yıllık döngünün artık geldiği bu noktada ; uyanış çabalarının artık bizi takip edemediğimiz hızla akan zaman kavramı içinde aynı hızla arttığı bir dönemdeyiz. Farkındalık yarışı , farkındalık savaşları, titreşim atlama , üstün insan olma, yükselme, boyut atlama gazı ile insanlara yüklenen, pompalanan, kodlanan karanlığın kimse farkında değil.
02.05.2018
Algılarınız ve farkındalığınız yükselmeye başladığında kendinizi her şeye yabancılaşmış gibi hissedersiniz. Ben neredeyim?, Neler oluyor?, Bu insanlar da kim? duyguları çok yoğun yaşanmaya başlar. Öyle ki aileniz bile size yabancı gelir. Kendinizi çok yalnız hissedebilirsiniz.
30.03.2018
Eğer bir misyonunuz var ve bunu biliyorsanız, dünyada var olmanızın sebebini idrak ettiyseniz; çoğu zaman bu misyonun gerektirdiği şeyleri yapmakta zorlandığınız zamanlar oluyordur. Tıpkı benim son birkaç gündür yaşadığım gibi.
11.01.2018
Belirsizlikler ve endişelerle gireceğimiz ve her zamankinden çok sadece kendimiz ve sevdiklerimiz için değil, evrensel kimliğimiz ve dünyamızla ilgili karmamızın bize neler getireceği konusunda düşünmeye de başladığımız yeni bir yıla giriyoruz.
31.12.2017
İnsan beyninin, her gün kullandığınız bilgisayarlardan bir farkı yoktur. Burada size yaptıracağım beyninize format atmak. Nasıl bilgisayarınızda işler artık doğru gitmiyorsa ve sürekli arıza çıkarıyorsa, ya da virüs yazılımlar tarafından çalışamaz hale gelince yaptığınız gibi bir işlem bahsettiğim... Korkularınız da zaten bir çeşit virüs yazılımlardır.
17.12.2017
Yaşadığımız zamanların bizler için hiç de hoş olmadığını ve dünyanın global olarak içinde bulunduğu kaosu ele alırsak bu bir tükenme gibi gözükse de doğum süreci aslında. Bir bitişe doğru yaklaşıyoruz. Dünya üzerinde varlık gösteren bütün ırkların ve toplulukların ortak kaderi olan ve sonuçta üzerinde yaşadığımız gezegeni de bütünüyle etkileyen bir süreç.
04.05.2017
Bir insanın kendisini egodan arınmış olarak tüm varlığıyla sevmeyi keşfettiği an, ruh eşi ona gelir. Ondan öncekiler sadece ona kendini sevmeyi öğretir.
15.04.2017
 1 
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam37
Toplam Ziyaret51088
Saat