• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
    • TARA GÜRSES - YAZAR ve ARAŞTIRMACI KİŞİSEL WEB SAYFASI

Anasayfa

2021 Yeni Başlangıçların, Işığın ve İnsanlığın Yükseldiği, Özgürlüklerin yılı olsun.
28.12.2020
Hayat hep zor aslında hepimiz için. Herkesin bir hikayesi var. Kime sorsanız hep çok acı çekmiştir. Tabii herkesin acı anlayışı ya da katsayısı da kişiye göre değişir ama genel olarak baktığımızda dünyaya gelen acı çekiyor.
25.12.2020
Ben kimim? Nasıl bir hayatım var? Hayatım benim mi?
14.10.2020
Kara Koyun denilen kişiler neden böyle tanımlanmaktadır? Sıradışı veya farklı olmak neden hep mücadele gerektirir?
26.05.2020
Hayat herkes için zordur. Ona katlanma ve algılama biçimleri de kişiden kişiye değişir. Herkes kendi algı seviyesine göre ve alması gereken öğretiler kadar açıktır bilgiye ve gerçeklere.
31.10.2018
Bir insanın sizin gözünüzde değerli olması için nasıl olması gerekir? Ne tür özelliklere sahip olmalıdır mesela? Sizi ona çeken ve sizin için vazgeçilmez olan değerleri...
16.06.2018
Erkek ve kadın olarak hayata bakma alışkanlığından kurtulup insan olmayı başardığımızda ne cinsiyet farklılığının sosyal hayatımızdaki yaptırımları kalır ne de farklılıkların yarattığı ayrımcılık ve insanın insana olan mesafesi. Toplum hayatı, bireyi kendinden uzaklaştıran ve başkalarına bağımlı yapan, onların kontrolüne ve değer yargılarına uymaya zorlayan bir olgu.
04.06.2018
İnsanlığın ve binlerce yıllık döngünün artık geldiği bu noktada ; uyanış çabalarının artık bizi takip edemediğimiz hızla akan zaman kavramı içinde aynı hızla arttığı bir dönemdeyiz. Farkındalık yarışı , farkındalık savaşları, titreşim atlama , üstün insan olma, yükselme, boyut atlama gazı ile insanlara yüklenen, pompalanan, kodlanan karanlığın kimse farkında değil.
02.05.2018
Algılarınız ve farkındalığınız yükselmeye başladığında kendinizi her şeye yabancılaşmış gibi hissedersiniz. Ben neredeyim?, Neler oluyor?, Bu insanlar da kim? duyguları çok yoğun yaşanmaya başlar. Öyle ki aileniz bile size yabancı gelir. Kendinizi çok yalnız hissedebilirsiniz.
30.03.2018
Eğer bir misyonunuz var ve bunu biliyorsanız, dünyada var olmanızın sebebini idrak ettiyseniz; çoğu zaman bu misyonun gerektirdiği şeyleri yapmakta zorlandığınız zamanlar oluyordur. Tıpkı benim son birkaç gündür yaşadığım gibi.
11.01.2018
 1 
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam7
Toplam Ziyaret85067
Saat