• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
    • TARA GÜRSES - YAZAR ve ARAŞTIRMACI KİŞİSEL WEB SAYFASI
BEN KİMİM?
Hayatınıza şöyle bir bakın. Kendinizi bildiğiniz ilk andan itibaren. Neyi anladınız? Ne anladınız? Ne deneyimlediniz? Neden deneyimlediniz? Yaşadıklarınızı hak ettiniz mi, ya da hak etmediniğinizi mi düşündünüz? Kalbinizin sesini ne kadar dinlediniz? Ya da hiç duydunuz mu ? Onun sizi götürdüğü yere mi gittiniz hep ,yoksa başkaları mı verdi kararı sizin yerinize? Size kim olacağınız, nasıl davranacağınızı öğretenleri sorguladınız mı hiç? Size ezberletilen yalanlara, ‘ amma saçma dediniz mi hiç?

Annenizin ya da babanızın hiç neler düşündüğünü merak ettiniz mi? Ya da gerçekten dürüst olduklarını gördünüz mü hayata, size ve kendilerine? Size kendilerini örnek gösterirken çok mu memnundular yoksunluklar içindeki hayatlarından? Size doğru gelenler, doğru olarak öğretilenler. Size yanlış gelenler, size yanlış olarak öğretilenler. Arada düştüğünüz çelişkiler. Hayatı sorguladığınız, doğru bildiğiniz, yanlış bildiğiniz herşeyi sorguladığınız oldu mu? Gülerken ağladığınız, ağlarken güldüğünüz ve bunun bile izne bağlı olup lütuftan sayılmasına , ''neden ''dediniz mi?

Korkularınız size mi ait? Yoksa onlarda mı öğretildi ? Ben kimim, burada ne işim var, nerede yanlış yaptım, burası cennet mi, cehennem mi? Hayatımın bir anlamı yok mu? Yoksa burada sadece zamanımı mı öldürüyorum? diye merak ettiniz mi? ‘’Bu dünyada en çok neyi sevdim?’’diye düşündünüz mü hiç?Sevmeyi mi, sevilmeyi mi? Yoksa ikisini de bilip bilmediğiniz konusunda şüpheleriniz mi var? Sevmenin ve sevilmenin bir şifresi veya formülü var mı acaba? Okulda matematik denklemlerini çözerken ya da çarpım tablosu öğretilirken bize öğretilmeyen şifreler gibi şifreleri mi var hayatın? Yaşamanın,sevmenin,anlamanın , bilmenin.
Bilmek istediğim ne? Acaba bilmek isteseydim burada olur muydum? Ya da neden unutuyoruz herşeyi, kendimiz dahil. Neden hatırlamamız istenmiyor. Neden bu kadar uzağız kendimize, nedir aynada görmekten korktuğumuz? Gözlerinizdeki derin yalnızlık ya da acı . Yüzleştiğiniz anda sizi çekip içine alacak gibi bakan o iki dipsiz kuyu size ne demek istiyor, anladınız mı? Pişmanlıklarınız mı var? Yaptıklarınızdan mı yoksa yapamadıklarınızdan mı?

Nefes alıyorum öyleyse yaşıyorum mu? diyorsunuz. Yaşadığınızı mı zannediyorsunuz? Uyanmanın vakti geldi ölüler. Sur boruları çalıyor. Kalkın mezarlarınızdan.

Tara Gürses
  
1052 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam10
Toplam Ziyaret80232
Saat