• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
    • TARA GÜRSES - YAZAR ve ARAŞTIRMACI KİŞİSEL WEB SAYFASI
2018'e GİRERKEN
Bildiğiniz gibi Jupiter, 10 Ekim 2017 tarihinde Akrep burcuna geçiş yapmıştı.
8 Kasım 2018’e kadar da Akrep burcunda kalacak. Jüpiter’in Akrep burcundan geçerken ki hareketi bizi her şeyin daha iyisine hazırlayacak. Yani bu aslında herkes için bir çeşit küllerinden yeniden doğma anlamına gelecek.

Akrep bu konumdayken, imkansızlıklar içinde çözüm üretmeye çalışır ve mutlaka başarır. Hayatımızda işlevini ve anlamını kaybetmiş olan her türlü ilişki, alışkanlık, davranış modeli, kalıplaşmış bakış açısı, korkular ,bizim için sorgulanabilir hale gelir. Zarar veren ya da yararı olmayanı elden çıkartmaya, dönüşmeye, değişmeye daha açık bir hale geliriz...

Jüpiter Akrep’ten geçerken bize atıl halde tuttuğumuz, kıymetini bilmediğimiz veya bir türlü nasıl kullanacağımıza karar veremediğimiz maddi ve manevi kaynakları değerlendirme konusunda bir yön sunacak ve hareket kazandıracaktır. Ama aynı zamanda;Krizler ile ilgilendirilen Akrep burcundaki Jüpiter transiti sırasında, var olan sorunlarınız büyüyebilir. Hem bireysel hem de toplumsal anlamda Akrep burcunun karanlık yönleri de bu dönemde çok fazla açığa çıkabilir. Hırs, intikam, başkalarını değiştirmeye çalışma, baskı ve şiddetle istediğini yaptırma veya diretme, nefret ve kıskançlık duyguları artabilir. Bu dönem de hiçbir şeyin kapalı kapılar ardında kalmayacağını bilin. Bütün sırlar,gizemler, entrikalar ve insanlardan saklanan pek çok gerçek ortaya çıkacak.

Gelelim Saturn'e;

29 Aralık 2017 tarihinde Saturn Oğlak Burcuna geçiş yaptı. Ve 21 Mart 2020 tarihine kadar da burada kalacak. Satürn oyalandığımız ve kendi gerçekliğimizden uzaklaştığımızda bize tesirini daha yoğun hissettiren, etkisi altına aldığı alanda verdiği görevleri tamamlamamız için adeta başımızda dikilen,boşa harcadıklarımızı dengeye getirebilelim diye bize sert yönünü gösteren bir öğretmendir. Amacı bizi daha iyiye ve ileriye taşımaktır. Yöntemleri bazen acımasız ve sarsıcı gelebilir ama değişim ve yenilenme süreçleri hiç bir zaman kolay olmaz.

Bu süreç her anlamda kendi değerlerimizi ortaya çıkarma ve bize layık görülen ama hak etmediğimizi düşündüğümüz bütün şartların değişimi için harekete geçme sürecidir.
Saturn'den korkmayın. O belki de hiçbirimizin yapamadığını yapmak üzere,hayatlarımıza dokunmak için geldi. Dokunduğunu mutlaka hissedeceksiniz.

Ve 2018'in en önemli üçüncü fenomeni de 15.Mayıs 2018 tarihinde Boğa burcuna geçiş yapacak olan değişimlerin öngörülemeyen efendisi Uranüs'tür. Dünyevi anlamda finansal konularda beklenmedik gelişmeler, yatırımların ve kaynakların kullanılamaması veya kapitallerin-birikimlerin el değiştirmesi gibi koşulları oluşturabilir. Bu yıl finans konularında Global anlamda büyük düşüşler ve çalkantılar olması muhtemel. Tüm bunlar aslında paranın kontolünü elinde tutan sistemin çöküşünün habercisi niteliğinde.

Bu dönemde Dini ve sosyal değerler sorgulanabilir. İnsan ve insani değerler, İnanç kavramlarının üzerine çıkabilir. İnsan kendisine inanmaya başlayabilir. Toplumsal güvenliği, refahı ve sürekliliği ayakta tutacak yeni sosyal modeller denenebilir. Sanat, mimari,endüstriyel ve teknolojik tasarım alanında çığır açan ekoller ortaya çıkabilir.

”Görmezden gelirsem kendiliğinden yoluna girer!” dediğimiz konular, ya da kolayımıza geldiği ya da henüz bize dokunmadığı için göz yumduğumuz veya oluruna bıraktığımız dengesiz ve haksız oluşumlar, bir gün yuvarlanarak kapımıza kadar dayanır ve içine saklandığımız duvarları yıkar. O zaman bu kadar rahatına düşkün,sorumluluktan kaçan, atıl,korkak değişime karşı ürkek, sorgulamaktan kaçındığımız her konuda pişmanlık duyarız.
O güne dek suçladığımız kişilerin ve olayların ötesinde, maddi ve manevi değerlerimiz adına sorumluluk almayanın, korunmak adına koruyuculuk görevini ihmal edenin, güvende ve saygın kalmak adına, öz değerlerini ve samimiyetini kaybedenlerin biz olduğumuzu görürüz. Bu çok sarsıcı ama değerli bir öğretidir. Bu öğreti, Boğa’ya giren Uranüs sayesinde bir kuşağın genetik hafızasına işlenecektir.

Bu nedenle 2018'in bize sunduğu bütün bu armağanların güzelliğini ve derinliğini anlayarak elimizden geldiğince birey olarak da, toplum olarak da hayatımızda güzel olmayan,bizi mutsuz eden,değişmesi gereken, zorlayan, elimizi kolumuzu bağlayan, bizi insanca yaşama hakkımızdan alıkoyan, içimizden geldiği gibi sevmemizi engelleyen,kalıpları, kodlamaları ve bizlere dayatılan her ne varsa hepsini değiştirme gücünün biz olduğunun farkına varalım.

Doğa ana bile 2017 de değişim ve dönüşüm sürecini başlattı. Bu yıl depremler, yangınlar, sel baskınları, fırtınalar-tayfunlar açısından da 2017'den geri kalmayacak . Tüm bunların, doğa'nın kendi kendisini şifalandırma ve yenileme çabası olduğunu bilin. Yaşadığımız gezegeni öylesine hasta ettik ki, kabuk değiştiriyor. Biz de buna tanıklık ediyor olacağız. Şifayı kabul edin. Bize öğrettikleri bundan sonraki nesillere de ders olacak şekilde, eski, hastalıklı ve tüketici her ne varsa bu yıl hayatımızdan, hayatlarımızdan bir daha gelmemek üzere gitsin..

Ben 2018'in çok güzel bir yıl olacağını düşünüyorum. 2018 enerji anlamında da çok güçlü etkilere sahip bir yıl. Hepinizi şifalandırmasını,sevgiyle kucaklamasını ve içinizdeki gerçek değerleri ortaya çıkarmasını diliyorum. Herkese farkındalıklarının artacağı; hayatının,yüreğinin ve aklının kontrolünü eline alacağı, sevgi, hoş görü, anlayış, paylaşma ve bir olma bilincine kavuşacağı çok güzel bir yıl diliyorum. Sevgiyle kutsanmış, saygıyla onur, yaşamlarımızla değer kazanmış nice mutlu yıllar...

Sevgiler Tara Gürses
  
513 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam7
Toplam Ziyaret66286
Saat