• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
    • TARA GÜRSES - YAZAR ve ARAŞTIRMACI KİŞİSEL WEB SAYFASI
RUH EŞİNİ BULMAK
Bir insanın kendisini egodan arınmış olarak tüm varlığıyla sevmeyi keşfettiği an, ruh eşi ona gelir. Ondan öncekiler sadece ona kendini sevmeyi öğretir.

Onlar kendinizi ararken size yol göstermek için, sizin kendi değerinizi anlamanız için sizi kışkırtan gerektiği zamanlarda hırpalayan gönüllü yol arkadaşlarınızdır. Çağrılarınıza cevap verip size gelen ve o an için kendinizle ilgili öğrenmeniz gereken her şeyi size öğreten kişilerdir.

Kişiliğinizin, değerlerinizin, seçimlerinizin oluşmasında size yol gösteren kişilerdir. Ve çoğunlukla iç dünyanızda açlık hissettiğiniz, içinizde duyduğunuz boşluğu doyururlar ama diğer taraftan da sizi zorlarlar. Kimi zaman kendinize olan güveninizi sınarlar, hedeflerinize olan bağlılığınızı, hayatınızın kontrolünün ne derece sizde olduğunu, kendinize layık gördüğünüz şeyleri, eksiklerinizi, kendinizle ilgili en derinlerdeki korkularınızı kendinize bile itiraf edemediğiniz komplekslerinizi, sevme gücünüzü ve nefretinizi sınarlar.

Sadakatınızı, anlayış ve hoşgörünüzü, dayanıklılığınızı, sabrınızı, affetme kapasitenizi, tepkilerinizi, hayata karşı duruşunuzu test ederler. Seçimleriniz aslında sizin kendinize yolculuğunuzun gereklilikleriyle alakalıdır.Her ilişki de kendinizi daha fazla tanırsınız. , Sever ya da kendinizden uzaklaşırsınız. Bu noktada karşınıza çıkacak olan insanlar da ona göre olacaktır. Genellikle çok sık söylenen ‘’sevdiğiniz kişi sizin aynanızdır ‘’ cümlesini tam anlamıyla ifade olarak doğru bulmuyorum. Bu nedenle pek çok açıdan yanlış yorumlandığı zamanlar olabiliyor.

Sevdiğiniz kişi sizin içinizdeki korkuların aynası olabilir, ya da sizdeki eksik, yarım kalmış tarafların. Sevgiye çok açsanız, aynı derecede aç biri çıkar karşınıza ve sizi iliklerinize kadar sömürür. Sevilmeyi hak etmediğinizi düşünüyorsanız yine öyle hisseden biri gelir girer hayatınıza. Aldatılma korkunuz varsa bu korkuyu yaşayan biri çıkar karşınıza ve hayatı size zindan eder. Büyük bir olasılıkla da bu korkunuzla yüzleşmeniz gerekebilir. Yalnız kalmaktan korkarsanız sonuçta ya yalnız kalırsınız ya da sizin kendinizi yalnız hissetmenize sebep olan biri girer hayatınıza.

Bu nedenle ilişkilerin korkudan muaf olması gerekir. Çünkü ilişkilerin en büyük öğretisi sizi korkularınızla yüzleştirmektir. Bunları aştığınız zaman; kendinize olan güveniniz ve sevginiz dünyevi ihtiyaçlarınızdan ve egonuzdan arınmış olaraf saf hale geldiğinde; kendinizle olmaktan , yalnız kalmaktan, iç dünyanızda en derinlerdeki korkularınızla yüzleşip bunlarla artık alacak verecek hesabınız kalmadığında, geçmişten gelen bütün acılar, yıkımlar ve hayal kırklıklarından kendinizi özgür bıraktığınızda, geçmişinizin prangalarından kurtulduğunuzda; tüm benliğinizle , varlığınızla kim olduğunuzu bilmeye ve onu yaşamaya başladığınız anda ve onu çağırmayı kestiğinizde Ruh eşinizle yollarınız kesişir.

Çünkü o da sizinle aynı frekanstadır. Öyle daha önceden olduğu gibi yıldırımlar, şimşekler, fırtınalar hissetmeniz, aklınızın başından uçup gitmesi ya da elinizin ayağınızın titremesi, onu her gördüğünüzde ölecek gibi olmanız eskidendi.

Onlar öğretici ilişkilerin belirtileridir. Onlar aşk adını verdiğiniz tutku dolu ilişkilerdir. Sizi yerden yere vuran, hırpalayan, uçuran ya da dibe vurduran heyacan ve adrenalin yüklü büyüme belirtileridir. Ama büyürken küçülme riskiniz de vardır.Ruh eşinizle karşılaştığınızda yukarıdaki tanımladığım heyecan ve adrenalin yüklü bir kavuşma beklemeyin. Onunla ilk karşılaştığınızda çok yakın dost olacağınızı bilirsiniz. Size verdiği en önemli his huzur ve güvendir. Onunla birlikteyken kendiniz şeffaf hissedersiniz. Kalbiniz deli gibi çarpmaz tam tersine oldukça dingindir. Kendinizi sahile vuran küçük dalgalar gibi sakin ve doğal akışta hissedersiniz. Olmanız gereken yerdesinizdir. Kendinizi bulduğunuz yerde.

Soru işaretleriniz, acabalarınız, güvensizlik ya da tedirginlikleriniz yoktur. Sadece bilirsiniz. Karşınızdaki kişi sizden sadece fiziksel form olarak farklı biridir. İşte kendinizi sevdiğiniz gibi seversiniz onu da. Yalansız, dolansız, saklayacak hiçbir şeyiniz olmadan, buna gerek duymadan, neyseniz o olarak.
Ve bunun insana verdiği özgürlük duygusu hiçbir şeyle kıyaslanmaz.

Diğer ilişkilerin bağlayıcı, hapsedici, boğucu, yorucu süreçlerinden geçtiyseniz bilirsiniz, böyle bir ilişkide yaşayacağınız en güçlü duygu özgürlük hissidir. Özgürce , limitsiz sevmenin, korkulardan, kıskançlık ve egodan muaf bir sevginin huzurunda erirsiniz. İşte artık hazır olduğunuz  ruh eşinizin size hissettireceği budur. Gerisi hikaye…

Tara Gürses

DNA'mızda Gizli Tanrı Kitabımdan alıntıdır.
  
20181 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam1
Toplam Ziyaret63599
Saat